Spiral Hamur Yoğurma Makinesi

Spiral hamur yoğurma makinesi endüstriyel bir mutfak ekipmanıdır. Endüstriyel mutfaklarda daha çok tercih edilir fakat ev mutfaklarında da kullanılabilmektedir. Pastane, fırın, kafe, restoran gibi büyük kitlelere erişebilen yerlerde daha çok tercih edilir. Hamur yoğurma makineleri sayesinde hamurun kıvamının tutması için sarf edilen yoğun güç ortadan kalkar.
Hamur yoğurma makinesi hamuru hızlı ve hijyenik bir biçimde yoğurur. Böylelikle hamur yoğurmak için ayrılan zaman başka işlere ayrılmış olur.
Spiral Hamur Yoğurma Makinesi Nedir

Spiral hamur yoğurma makinesi, hamur haznesi, farkı hamur çeşitleri için tasarlanmış doğrudan spiral hamur yoğurma aleti ve uçları ile yoğurma işlemini gerçekleştiren mutfak aletidir. Spiral hamur yoğurma makinesinin amacı, farklı türlerdeki hamur işleri için zor ve zahmetli olan yoğurma işlemini yapmaktır.
Spiral hamur yoğurma makinelerinin büyüklük çeşitleri oldukça fazladır. Spiral hamur yoğurma makinesi alırken dikkat edilecek unsurlar arasında en önemli olan makinenin gücüdür. Makinenin watt değeri ne kadar yüksekse o kadar güçlü olacaktır. Motoru aşırı ısınmaya karşı koruyan güvenlikli bir spiral hamur yoğurma makinesi tercih edilmelidir. Uzun süreli kullanıma uygun makine alınmalıdır.
Paslanmaz çelikten üretilmiş hamur yoğurma makineleri tercih edilmelidir. Temizliği kolay sağlanan bir hamur yoğurma makinesi alınmalıdır. Kullanılacak tesise uygun bir hamur yoğurma kapasitesi olan bir spiral hamur yoğurma makinesi tercih edilmelidir.
Spiral Hamur Yoğurma Makinesi Fiyatları

Devirli ve elektrikli olmak üzere iki çeşit spiral hamur yoğurma makinesi vardır. Spiral hamur yoğurma makinelerinin fiyatları oldukça çeşitlidir. Makinenin fiyatları haznenin yapı malzemesine göre ve un alım kapasitesine göre artabilir. Aynı zamanda spiral hamur yoğurma makinesinin gücü ve toplam hacmi de fiyatı belirleyen faktörler arasındadır.
Spiral hamur makinesinin hacim kapasitesi 15 kilogram ile 135 kilogram arasında değişmektedir. Büyük ölçekli yemek üretim tesisleri büyük hacimli olan spiral hamur makinesini tercih ederler. Ancak ev tipi mutfaklarda ev hanımlarının kullanabileceği hamur kapasitesi az olduğu için mutfaklarında daha az yer kaplayan ve daha küçük hacimli spiral hamur yoğurma makinelerini kullanırlar.