Vakum Kesici Makine
Vakum kesici makine son günlerde sıkça sorulan sorular arasında da yer almaktadır. Bunun sebebi hızla gelişen teknolojidir. Vakumlu kesme makineleri çoğunlukla et işleme endüstrisinde (sosis üreticileri) kullanılmaktadır. Bu işlem et hacminin% 5 ila% 7 oranında azaltılmasını sağlar. Ambalaj maliyetlerinden tasarruf etmek ve daha az yer kaplamak, dokuyu iyileştirmek, hijyeni iyileştirmek, ürün oksidasyonunu azaltmak ve ürünü daha lezzetli hale getirmek için gereklidir. Tipik pompalama sistemi döner kanatlı pompa olarak da bilinmektedir. Tüp, makara veya tepsi tertibatını nemden korumak için paketi vakumlamanıza olanak tanır. Temiz bir odadır ve EPA ile uyumludur. Paslanmaz çelik. Basınçlı hava da tahrikli vakum pompasının kullanılmasında gürültüyü, titreşimi ve ısıya karşı oluşumunu en aza indirmektedir. Vakum kesici makinesi, bir ortamında statik yüklerin kullanılmasını önlemek için tasarlanmıştır. Paslanmaz çelik hazne için, alüminyum kapak ve iletken tekerlek de mevcut olarak bilinmektedir. Bölgesinde kullanılan otomatik torbalı elektrikli süpürge, yenilikçi bir torbalı elektrikli süpürge olup, 10 yılı aşkın süredir üretimde olan modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak bilinmektedir.
Vakum Kesim Uygulamaları
Vakum Kesim uygulamaları ise birçok tesiste vakum, belirli tehlikeli maddeleri taşımak ve diğer alt ürünleri mezbahadan depoya rafine edilmeden veya bertaraf edilmeden önce taşımak için kullanılmaktadır. Araba gövdesi parçalanmadan önce, vakum aynı zamanda omuriliği sığırlardan ayırmak için de kullanılır (deli dana hastalığının ortaya çıkmasından sonra 20 ay veya daha fazla süre, BSE önleyici, kontrol ve yıkıcı önlemler almıştır). Tipik pompalama sistemi yüksek su buharı kapasitesine sahip döner kanatlı pompa veya kuru vidalı pompa.
Vakum Soğutma
Vakum soğutma, geleneksel soğutma çözümleriyle karşılaştırıldığında hasattan sonra sebzeleri soğutmanın daha hızlı bir yoludur. Vakumla soğutma, yüksek yüzey alanı / hacim oranlarından dolayı özellikle lifli sebzeler (marul, yabani sebzeler, ıspanak) için uygundur. Yine de tüm sebzeler (fasulye, kabuklu meyveler) işlenebilir. Vakumlu soğutma işleminin genel avantajları ise enerji tüketimini azaltmayı sağlamanız. Hızlı donma süresi. Dondurma “Elinizden gelenin en iyisini yapın” Raf ömründe önemli artış. Tipik pompalama sisteminde ise vidalı pompa veya Roots üfleyici ile kullanılan kuru vidalı pompa.